Klamki

Klamki są istotnym elementem okna. Jako widoczny detal skrzydła nadają stolarce indywidualny charakter, łączą w sobie walory estetyczne połączone z funkcjonalnością i jakością działania.

Zgodnie z oczekiwaniami klientów firma DRUTEX do swoich produktów używa wyłącznie klamek firmy Roto, które dostępne są w różnych wariantach funkcjonalnych i kolorystycznych. Oferujemy wiele rodzajów wielkości i kształtu, bogatą paletę kolorów dostosowaną do indywidualnych upodobań klienta.

W naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje klamek:
 

  • Roto Line
 

Klasyczna i elegancka. Prosta linia sprawia, że można ją zakwalifikować do najatrakcyjniejszych klasyków. Dostępna w 7 standardowych wariantach kolorystycznych – na specjalne życzenie istnieje możliwość pomalowania na wybrany przez klienta kolor, dodanie nadruków, lub graweru.
 

  • Roto Swing
 

Jakość, doskonały design i odporność na zużycie. Ergonomiczny kształt nadaje klamce lekkości i nowoczesności. Idealnie dopasowuje się do wystroju pomieszczeń. W połączeniu z szerokim wyborem kolorów palety RAL zadowoli nawet najbardziej wymagających estetów.
 

  • In Line Sliding
 

Specjalny rodzaj klamek wykorzystywanych do drzwi równolegle przesuwnych pop-up.
 

  • Patio
 

Wykorzystywane do drzwi przesuwnych i harmonijkowych, wielkopowierzchniowych drzwi balkonowych oraz wyjść na taras.
 

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów klamek dostępny jest w różnorodnych wariantach funkcjonalnych:
 

  • Standard – standardowa klamka okienna, dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, malowana proszkowo, bądź eloksalowana, klasyczna linia, najtańsza z proponowanych ofert
  • Z blokadą na przycisk – dla pełnego otwarcia okna konieczne jest wciśnięcie przycisku, który zwalnia mechanizm blokowania klamki.
  • Zamykane na klucz – zwiększają zabezpieczenie okien przed niepożądanym otwarciem przez osoby trzecie, mechanizm blokowania opiera się na zamku cylindrycznym zabezpieczonym kluczykiem
  • Tilt first (uchylanie przed otwieraniem) – klamka zamykana na klucz, wykorzystywana w systemie Tilt First, który po przekręceniu klamki do kąta 90 stopni umożliwia jedynie uchył okna. Dopiero przekręcenie kluczyka powoduje pełne otwarcie skrzydła. Jest to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, gdyż zabezpiecza dziecko przed ewentualnym wypadnięciem z okna po jego wcześniejszym otwarciu
  • Secustic – klamka antywłamaniowa. Statystyki policyjne wyraźnie mówią, że co około 4 minuty ma miejsce próba włamania do domu lub mieszkania. W ponad połowie zdarzeń przestępcy próbują dostać się do wnętrza przez okno lub drzwi balkonowe. Niejednokrotnie sprawcy usiłują przesunąć okucie okienne po obwodzie, aż klamka ustawi się w pozycji otwartej. Naprzeciw tym działaniom wychodzi klamka w wersji Secustic. Przy próbie włamania bolce zabezpieczające blokują się w korpusie klamki i uniemożliwiają przekręcenie jej od zewnątrz. Tym samym klamka uniemożliwia przesunięcie okucia po obwodzie, co sprawia, że dostęp do wnętrza pomieszczenia jest znacznie utrudniony.