Rolety PVC

Doskonałe rozwiązanie na cały rok – energooszczędność, bezpieczeństwo, prywatność.

  • Nakładane rolety z PVC, to system rolet zintegrowanych z oknem, możliwy do zastosowania w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien.
  • Bogata kolorystyka skrzynek i prowadnic wykonanych z PVC oraz aluminiowych pancerzy.
  • Możliwość zabudowy skrzynki od wewnątrz i z zewnątrz, dzięki czemu widoczna staje się tylko prowadnica, aluminiowy pancerz i dolna pokrywa rewizyjna co ma wpływ na estetykę rolety po jej zamontowaniu.
  • Dostęp do skrzynki w celu prac konserwatorskich możliwy jest po otwarciu rewizji zamieszczonej u jej dołu lub od strony wewnętrznej.
  • Istnieje możliwość wykonania rolety z wbudowaną moskitierą.
  • Wysoki stopień izolacyjności termicznej i akustycznej gwarantuje komfort użytkowania.
  • Innowacyjne elementy budowy rolety związane z obecnością adaptera oraz konsoli wzmacniającej wyróżniają system od konstrukcji innych producentów, gwarantując wyjątkową szczelność i trwałość rolety.
Dane techniczne
Autorski projekt listwy łączącej roletę z oknem (adapter rolety) dla systemu Iglo 5, Iglo Light i Iglo Energy, wyposażony w uszczelnienie gwarantujące optymalną szczelność i pozwalające na uzyskiwanie doskonałych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej oraz przepuszczalności powietrza. Konstrukcja adaptera umożliwia połączenie rolety z różnymi systemami okiennymi, w tym także aluminiowymi czy drewnianymi.
Specjalnie zaprojektowane wzmocnienie zapewnia optymalną sztywność systemu, a także odporność na parcie i ssanie wiatru.
Zamknięcie rolety wykonane jest z profili aluminiowych, co gwarantuje stabilne połączenie płyty rewizyjnej w skrzynce.
Konsola wzmacniająca w roletach Drutex wykonana jest z tworzywa sztucznego (tzw. ciepła), co znacznie poprawia parametry w zakresie energooszczędności systemu oraz pozwala uzyskać optymalną sztywność konstrukcji.
Montaż moskitiery możliwy jest od zewnątrz i od wewnątrz pancerza rolety, co wpływa na estetykę konstrukcji.
W zależności od montowanego okna i zastosowanego adaptera w ofercie dostępna jest skrzynka o wysokości 215 mm dla systemów Iglo 5 i Iglo Energy oraz 225 mm dla wszystkich pozostałych systemów Drutex.
Skrzynka i prowadnica dostępne są w 43 kolorach folii Renolit, co pozwala na dostosowanie projektu do stylistyki budynku.
Lamele wypełnione pianką termoizolacyjną o szerokości 37 mm, 42 mm i 55 mm dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, umożliwiających pełną aranżacje projektu.
Sterowanie
Ręczne: za pomocą paska, korby lub paska z przekładnią korbową.
Automatyczne: pilotem, kluczykiem lub wyłącznikami oraz za pomocą tabletu czy smartfona.
Zabezpieczenia przed podniesieniem pancerza
Za pomocą wieszaka blokady.
Za pomocą rygla ręcznego lub automatycznego.
Dzięki zamontowaniu zamka baskwilowego.