Technologia

Zaplecze naukowo-badawcze

DRUTEX jest innowatorem, a polityka skoncentrowana na inwestycjach w nowoczesne zaplecze technologiczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej sprzyja umacnianiu wiodącej roli firmy w kreowaniu światowych trendów na rynku okien i drzwi.

Wszystkie produkty powstają w firmie od A do Z. Własny dział B+R, laboratoria badawcze i biura konstrukcyjne opracowują koncepcje, prototypy i gotowe produkty, które są w 100% autorskimi rozwiązaniami DRUTEX. Firma posiada dziesiątki patentów, które potwierdzają oryginalność i innowacyjność opracowanych technologii.

Produkcja stolarki okienno-drzwiowej prowadzona jest obecnie na liniach technologicznych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia renomowanych światowych firm i w oparciu o komponenty najwyższej jakości.

 

 

Automatyzacja produkcji stolarki

DRUTEX doskonali również własne zaplecze technologiczne. W związku z tym inżynierowie firmy konstruują autorskie maszyny i urządzenia do produkcji stolarki okienno-drzwiowej, które pozwalają na optymalizację procesów produkcyjnych i tworzenie produktów w jeszcze większym stopniu odpowiadających oczekiwaniom Klientów i aktualnym trendom rynkowym.

DRUTEX jest również jedną z niewielu firm, która stworzyła i wdrożyła do produkcji profesjonalnego robota do obróbki stolarki okienno-drzwiowej. Stworzenie w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej opartej na wykorzystaniu robota pozwala na zwiększenie precyzji wytwarzania stolarki, wpływa na powtarzalność produkcji oraz poprawia szybkość i sprawność działania, co wzmacnia podstawowe przewagi konkurencyjne firmy.

Dzięki mobilności i niewielkim rozmiarom robota, może on być stosowany również na innych stanowiskach roboczych w fabryce. Jednocześnie oprogramowanie robota, które jest od A do Z efektem prac własnego działu B+R i autorskim rozwiązaniem Drutex-u, jest bardzo intuicyjne i pozwala na dalszy rozwój oraz dostosowanie funkcji konstrukcji do nowych wymagań.